Od 20 kwietnia (środa) nastąpi zamknięcie odcinka ulicy Janowieckiej na wysokości przejazdu kolejowego. Czasowa zmiana organizacji ruchu na tym odcinku drogi związana jest z zadaniem realizowanym przez Gminę Miejską Wągrowiec pn. „Budowa drogi pieszo – rowerowej od ulicy Nad Nielbą do ulicy Gnieźnieńskiej  w Wągrowcu”. 

Projekt czasowej organizacji ruchu zakładający zamknięcie drogi powiatowej nr 1609P na odcinku ulicy Janowieckiej przy przejeździe kolejowym przedstawił Wykonawca miejskiej inwestycji – konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. z Koła oraz Wykonawstwo, projekty i nadzory „WPN” Maciej Stasiak z Chodzieży.

Zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji ruchu na czas realizacji inwestycji został wyznaczony objazd w obu kierunkach ulicami: Pałucką, Przemysłową, Kcyńską, Rgielską, Nad Nielbą oraz Rzeczną.

Budowa drogi pieszo – rowerowej od ulicy Nad Nielbą do ulicy Gnieźnieńskiej w Wągrowcu ma zakończyć się do 15 października 2022 roku. Jednakże Wykonawca zapowiada, że utrudnienia w ruchu będą występować wyłącznie w czasie budowy tunelu w ciągu ulicy Janowieckiej.