Aktualności

Od 20 kwietnia (środa) nastąpi zamknięcie odcinka ulicy Janowieckiej na wysokości przejazdu kolejowego. Czasowa zmiana organizacji ruchu na tym odcinku drogi związana jest z zadaniem realizowanym przez Gminę Miejską Wągrowiec pn. „Budowa drogi pieszo – rowerowej od ulicy Nad Nielbą do ulicy Gnieźnieńskiej  w Wągrowcu”. 

Projekt czasowej organizacji ruchu zakładający zamknięcie drogi powiatowej nr 1609P na odcinku ulicy Janowieckiej przy przejeździe kolejowym przedstawił Wykonawca miejskiej inwestycji – konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. z Koła oraz Wykonawstwo, projekty i nadzory „WPN” Maciej Stasiak z Chodzieży.

Zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji ruchu na czas realizacji inwestycji został wyznaczony objazd w obu kierunkach ulicami: Pałucką, Przemysłową, Kcyńską, Rgielską, Nad Nielbą oraz Rzeczną.

Budowa drogi pieszo – rowerowej od ulicy Nad Nielbą do ulicy Gnieźnieńskiej w Wągrowcu ma zakończyć się do 15 października 2022 roku. Jednakże Wykonawca zapowiada, że utrudnienia w ruchu będą występować wyłącznie w czasie budowy tunelu w ciągu ulicy Janowieckiej.   

 

Szanowni Państwo,

Pierwszym etapem przygotowań do realizacji zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej – ulica Reja w Wągrowcu” jest opracowanie projektu. W związku z powyższym w ramach partycypacji społecznej w zadaniach realizowanych przez Powiat Wągrowiecki zapraszamy do udziału w opiniowaniu i zgłaszaniu uwag oraz propozycji do koncepcji rozbudowy ulicy Reja w Wągrowcu.

Wszelkie opinie, sugestie i uwagi mogą Państwo zgłaszać w terminie do 21 marca 2022 roku w formie elektronicznej poprzez załączony formularz lub bezpośrednio w siedzibie Powiatowego Zarządu Dróg w Wągrowcu, ul. Gnieźnieńska 53.

Kolejnym etapem opracowania dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej - ulica Reja w Wągrowcu” będzie spotkanie podsumowujące zebrane opinie
i przedstawienie uwzględnionych uwag oraz proponowanych zmian w dokumentacji projektowej.

 

Pliki do pobrania: